[:el]Το Ειρηνοδικείο Κρωπίας έκανε δεκτή την αίτηση υπαγωγής της πελάτισσας μας στο νόμο 3869/2010 περί υπεχρεωμένων νοικοκυριών, αναγνωρίζοντας αφενός ότι είναι μικροέμπορος και απορρίπτοντας αφετέρου τις σχετικές ενστάσεις των αντιδίκων – τραπεζικών ιδρυμάτων, διέσωσε την κύρια κατοικία αυτής, μείωσε τη μηνιαία δόση προς τα πιστωτικά ιδρύματα, ”κουρεύοντας” παράλληλα την οφειλή της προς αυτά.[:]
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΕΜΠΟΡΟ – ΥΠΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΝΟΜΟ 3869/2010
![](https://www.glykosglykou.gr/wp-content/uploads/2017/04/kokkina-daneia.jpg)